Koalicja

 

Podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy Prawo i Sprawiedliwość a Aktywni dla Bieszczad w 2014 roku

 

W roku 2014 zostało podpisane porozumienie koalicyjne pomiędzy Prawo i Sprawiedliwość a Aktywni dla Bieszczad. Na zdjęciach sygnatariusze tego porozumienia. 

  • Jesie-2014-002
  • Jesie-2014-003
  • Jesie-2014-005
  • Jesie-2014-006

Simple Image Gallery Extended

 

Zerwana koalicjaW dniu 30 listopada 2015 roku na XIII Sesji Rady Powiatu Bieszczadzkiego ustrzycki PIS zerwał koalicję z Komitetem Wyborczym Aktywni dla Bieszczad.

 

Wprowadzając na wicestarostę radnego z Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Samorządowego, czyli radnego z innego ugrupowania, nie informując o tym koalicjanta - KW Aktywni dla Bieszczad, doprowadzili do tego, że umowa koalicyjna stała się nieważna. W tej chwili PiS ma samodzielną większość, więc nie potrzebuje głosów radnych AdB. Radni Aktywni dla Bieszczad przeszli do opozycji w stosunku do rządzącego Starostwem Powiatowym PIS-u.

Ostateczna informacja o koalicji

 

Na tym spotkaniu w lutym 2016 roku nie dowiedzieliśmy się niczego. Ze strony rządzącej był tylko Ryszard Urban, Marka Andrucha nie było. Praktycznie na tym definitywnie skończyła się koalicja. Potem były próby mojej rozmowy ze starostą Andruchem, ale to widać nie miało już żadnego sensu.

 

Inne wydarzenia pokazały dobitnie, że nie ma żadnej koalicji. Radni Aktywni dla Bieszczad są w opozycji w stosunku do obecnie rządzących.

Top