Przewodnik turystyczny – Bieszczadzkie miasto nad Strwiążem

 

Przewodnik Turystyczny - Bieszczadzkie miasto nad Strwiążem

 

Praca nad przewodnikiem trwała ponad pół roku, ponieważ co jakiś czas przesuwałem wydanie tej pozycji. Związane to było z analizą materiałów, które mogłyby jeszcze pojawić się w przewodniku. Zakładany był trochę mniejszy, bardziej kieszonkowy, ale w ostatecznym rozrachunku powstał 132 – stronicowy (włącznie z rycinami i zdjęciami).

Jestem ustrzyczaninem i bieszczadnikiem z dziada pradziada i zawsze marzyło mi się wydanie choćby jakiejś małej pozycji książkowej związanej z Bieszczadami. A tu udał mi się przewodnik o swoim mieście i gminie. Pomogły mi bardzo moje prywatne dokumenty oraz to, co przygotowuję czyli Bieszczadzkie Zeszyty (olbrzymi zbiór bieszczadzkich opowieści, opisów, materiałów).

Wydawcą jest Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych, czyli jednostka której jestem dyrektorem. Nad przewodnikiem pracowałem w wolnych chwilach w domu, gdyż tylko tam można było skupić się nad tym spokojnie. Przekazałem swoje zdjęcia do przewodnika gratis, dzięki temu obniżony został koszt jego wydania. Z tytułu sprzedaży przewodnika nie pobieram żadnych apanaży. Wszystkie pieniądze pochodzące ze sprzedaży przewodnika przechodzą do budżetu gminy.

Ze mną współpracowały osoby, które wymieniłem w przewodniku. Cała koncepcja i forma jest mojego pomysłu.

 

Przedstawiam okładki, pierwsze strony oraz spis treści przewodnika. Przedstawiam również okładki starego przewodnika wydanego w 1962 roku. Był to pierwszy i ostatni przewodnik o naszym mieście i okolicach. Mój jest następnym po 56 latach.

 

 

Jacek Łeszega – autor przewodnika Bieszczadzkie miasto nad Strwiążem

Okładka

  • Okadka2-1
  • Okadka2-2

Simple Image Gallery Extended

Spis

  • Przewodnik_nowy_1-str-1
  • Przewodnik_nowy_spis-1
  • Przewodnik_nowy_spis-2

Simple Image Gallery Extended

Stary przewodnik

  • Stary-przewodnik1
  • Stary-przewodnik2

Simple Image Gallery Extended

 

Top