Uroczystości 3 Maja

 

W dniu 16 kwietnia 2018 roku miało miejsce spotkanie komisji powiatowych. Przedstawiam pismo emailem skierowane do przewodniczącego Rady Powiatu Bieszczadzkiego.

 

Panie Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego

To, co napiszę to fakt, a nie skarga czy jakieś użalanie się. Dzisiaj na spotkanie radnych przyniosła pani Małgorzata Jonasz zaproszenie dla radnych na uroczystości 3 Maja. Wszyscy otrzymali oprócz mnie. Co to znaczy? Nie życzę sobie już tego zaproszenia, ani żadnych innych. I proszę, aby nikt do mojego centrum nie przynosił nic ze starostwa, bo wyproszę daną osobę. To tylko fakt, bowiem myślę, że to bardzo nieładnie. Aż niektórzy radni zdziwili się z tego powodu.

Rozumiem, że taka opozycja jak ja przeszkadza, ale żeby aż tak...........I kto tu miesza?

Pozdrawiam

Jacek Łeszega

Radny Rady Powiatu Bieszczadzkiego

 

Myślę, że nawet to można zostawić bez mojego komentarza, ponieważ jest zbyteczny. Przedstawię komentarz jednej z osób „Typowe chamstwo”.

 

Co do mieszania. Szanowny pan Andruch wyraził się, że ja mieszam. Ciekawe to bardzo. Zapewne ten pan chciałby, aby na sesji nikt nigdy nie zabrał głosu i o nic nie zapytał się szanownego pana starostę. Ależ się boi gościu..............

 

Komisja zdrowia z 13 grudnia 2017 roku a sprawy szpitala powiatowego

 

Jako członek Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Bieszczadzkiego odnoszę się do sprawy szpitala powiatowego. 13 grudnia mieliśmy spotkanie w/w komisji. Pytanie narzuca się od razu, w jakim celu, jeśli takich komisji nie było od dawna, mimo że zabiegaliśmy o nie? A tutaj nagle komisja. No ale jak jest, to super, wreszcie czegoś się dowiemy. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne poruszane podczas tej komisji, to jak najbardziej rozsądne i przedstawienie sprawy kierownika PCPR bardzo profesjonalne. Co do sprawy szpitala mam mieszane uczucia. Nowa pani dyrektor przedstawiła jakiś zlepek slajdów, mało znaczących i mało mówiących, a pokazujących tylko to, czego nie zrobiono w szpitalu za kadencji pani Sudoł. Warto, aby pani Sudoł odniosła się do tego, bowiem na tym spotkaniu powiedziano o schowaniu pewnych dokumentów do szuflady. W moim odczuciu niepochlebnie przedstawiono działania poprzednich władz szpitala.

 

W dodatku na moje pytanie odnośnie wynajęcia usługi karetki na Karpacki Jarmark Turystyczny w 2018 roku, usłyszałem, że będę mógł sobie załatwić taką karetkę, ale w Sanoku, bowiem nie będzie jej w Ustrzykach. Aby było bliżej załatwię ją w Lesku, płacąc tamtejszemu szpitalowi za jej wynajęcie. Zawsze bowiem płaciłem za wynajęcie karetki na tą imprezę. Nigdy nie dostałem jej za darmo, o co nawet nie prosiłbym dyrektorów szpitala wiedząc, że każdy grosz jest potrzebny szpitalowi. Pozostaje jednak pytanie, co z karetką?

 

Nie widziałem na slajdach ani nie słyszałem niczego podczas spotkania, co utwierdziłoby mnie w przekonaniu, że będzie lepiej w szpitalu. A miałem cały czas odczucie, że taki miał być właśnie wybór nowej pani dyrektor. Ale nic dziwnego, Aktywni dla Bieszczad zostali wycięci z komisji, która wybierała dyrektora SP ZOZ.

Aktywni dla Bieszczad od dawna zabiegali o debatę na temat szpitala i podejmowanie czynności uzdrawiających szpital. Informuję tą nową panią dyrektor, że dla mnie jako radnego reprezentującego mieszkańców Ustrzyk Dolnych szpital jest niezwykle ważny.

Będę śledził bardzo uważnie sprawy szpitala i informował o tym społeczeństwo, aby nie doszło do upadku tej instytucji.

 

 

Top